T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TEKİRDAĞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu İlimizi Ziyaret Etti

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İlimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ilk olarak Valiliğimizi ziyaret etti.
 
Valilik önünde Vali Enver Salihoğlu tarafından karşılanan Bakan Topçu, karşılamanın ardından şeref defterini imzalamak üzere Valilik makamına geçti. Şeref defterini imzalamasının ardından basın mensuplarıyla gündeme dair sohbet eden ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Topçu sonrasında Vali Enver Salihoğlu’ndan ilimiz hakkında brifing aldı.
 
 
 
 
Valilik ziyaretinden sonra Namık Kemal Evi’ni ziyaret eden Bakan Topçu, Namık Kemal Derneği Onursal Başkanı Araştırmacı Yazar Mehmet Serez ‘den Namık Kemal Evi hakkında bilgi aldı.
 
 
 
 
Namık Kemal Evi’ni ziyaretinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Yalçın Topçu, Belediye binası önünde Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından karşılandı. Başkanlık makamında şeref defterini imzalayan Bakan Topçu, Başkan Kadir Albayrak’tan belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
 
 
Belediye ziyareti sonrasında Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığına giden Bakan Topçu, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren tarafından karşılandı. Şeref defterini imzalamak üzere makama geçen Bakan Topçu, ziyareti sırasında vatani görevini yapan askerlerimizle de bir süre sohbet etti.
 
 
Jandarma Komutanlığının ardından Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol tarafından karşılanmasının ardından şeref defterini imzalamak üzere makama geçti. Makamda İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol ile bir süre sohbet etti.
 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyareti sonrasında Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm İl Müdürü Ersan Ulusan ve kurum personeli tarafından karşılanan Bakan Topçu, şeref defterini imzalamasının ardından İl Müdürü Ersan Ulusan’dan faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
 
Programı kapsamında son olarak Rakoczi Müzesi’ni ziyaret eden Bakan Topçu, Macaristan Cumhuriyeti Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken’den müze hakkında bilgi aldı.
 
 
Müze ziyareti sonrasında Bakan Topçu İlimizden ayrıldı.