T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TEKİRDAĞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası İstanbul Şiir Festivali Tekirdağ'da!

 

T.C

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası İstanbul Şiir Festivali başlıyor!

 

Uluslararası İstanbul Şiir Festivali 2015 başlıyor. 11-16 Kasım günleri arasında bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan festivalin açılış töreni 11 Kasım Çarşamba akşamı Tepebaşı Pera Palas Jumeirah otelinde saat 19. 00'da düzenleniyor.

 

Uluslararası İstanbul Şiir Festivali’ne 10’u yurtdışından olmak üzere toplam 18 şair katılıyor. Festivalde bu yıl engelli şiir severler unutulmamış: "Şiir İşaretleri" adı altında özel bir şiir etkinliği de düzenleniyor.

 

Bu yılki festivalde Macaristan dikkat çeken bir ülke: İstanbul Balassi Enstitüsü, 14 Kasım günü saat 19.00'da Macar Kültür Merkezi’nde Macar şairlerin katılımıyla çok özel bir şiir performans gösterisine imza atacak. Ayrıca, Macar bağımsızlık hareketinin önderi Prens II. Ferenc Rákóczi'in, bir dönem yaşadığı ve sonra Rakoczi Müzesi’ne dönüştürülen Tekirdağ'daki evine Macar şairler Janos Terey, Arpad Kollar ve Balazs Szöllössy konuk olacaklar. Tekirdağ Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından koordinasyonu sağlanan etkinlik 14 Kasım Cumartesi günü saat:15.00'de söyleşi ve şiir okumaları ile başlayacak. Programa ayrıca Türk şairler Adnan Özer, Enver Ercan ve İrfan Yıldız da katılacaklar.

 

 

                                                                                                       

  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

 

Ayrıntılı bilgi için:

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İletişim: 0(282) 2626012