T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TEKİRDAĞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ,Travel Expo Ankara Fuarı'nda Tanıtıldı

       

Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonunda, bölge turizmi tanıtım çalışmaları kapsamında Tekirdağ 21-24 Nisan 2016 tarihlerinde Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Travel Expo Ankara Fuarı’na katıldı.
 
Fuar açılışına T.C.Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İran’ın Ankara Büyükelçiliği Kültür Müşaviri Hasan Safarhani, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Metin Akgün, Kırklareli Vali Yardımcısı Tahir Demir, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı.
 
Açılışın ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Vali Enver Salihoğlu ve beraberindeki heyet Trakya standını da ziyaret etti.
 
Travel Expo Ankara Fuar’ı ile ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, bölgenin turizm değerlerinin tanıtımına yönelik olarak farklı çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmalardan birinin de turizm fuarlarına katılmak olduğunu ifade etti. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlükleriyle Travel Expo Ankara Fuarı’na katıldıklarını belirten Genel Sekreter Şahin, “Trakya’mızı bir bütün olarak ele alıyoruz ve tanıtımlarımız da bu yönde şekilleniyor.” dedi. Bölgenin yurtiçi ve yurtdışı hedef pazarlarda turizm değeri taşıyan tüm güzelliklerinin tanıtımına yönelik çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Şahin, dört gün sürecek fuarın tüm katılımcılara hayırlı olmasını temenni etti.